Dzieci z grupy Żabki w dniu 3 listopada wybrały się do biblioteki w Woli Osowińskiej. Wizyta była związana z obchodzonym 5 listopada Dniem Postaci z Bajek. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

Na początek każde miało możliwość obejrzenia książek zawierających przeróżne bajki, zarówno te współczesne, jaki i dawne. Dzieci wysłuchały też przeczytanej przez jedną z pracujących w bibliotece Pań bajki „Smerfy”.

Kolejną atrakcją i jednocześnie trudnym zadaniem było wcielenie się w rolę znanego wszystkim Kopciuszka i oddzielenie zmieszanego grochu i fasoli. W nagrodę dzieci otrzymały batoniki i gwizdki imprezowe, które okazały się dla dzieci świetną zabawą. Wszyscy mogli się poczuć jak na urodzinowym przyjęciu.

Następnie przyszedł czas na ułożenie ilustracji z puzzli i odgadywanie jakie bajki one przedstawiają. Później dzieci otrzymały piękne kolorowanki z postaciami z bajek, oraz różne kredki, długopisy i flamastry, którymi je pokolorowały. Na koniec nasze dzieci miały czas na wspólną zabawę pluszakami, a wychodząc z biblioteki, każdy otrzymał balonika oraz zakładkę do książki.

Wizyta była niesamowicie udana i dała dzieciom mnóstwo radości. Obecnie trwa kampania promująca czytelnictwo „Mała Książka-wielki człowiek” w ramach której dzieci w wieku przedszkolnym odwiedzając bibliotekę ze swoimi rodzicami mają możliwość otrzymania Wyprawki Czytelniczej oraz dyplomu.

Warto odwiedzać bibliotekę od najmłodszych lat i wyrabiać nawyk czytania książek, bo to one pomagają poszerzać wiedzę, budować wyobraźnię i wzbogacać słownictwo.

Agnieszka Zarzycka-Czyż

Linki