Dziś, 18 marca 2026 r., w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Borki odbyły się eliminacje gminne prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nasza szkoła z dumą wystawiła reprezentację młodych pasjonatów pożarnictwa, którzy musieli wykazać się wiedzą pożarniczą oraz pierwszej pomocy wykraczającą daleko poza szkolny program. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym testem. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a o ostatecznych wynikach decydowały często pojedyncze punkty. Nasi uczniowie wykazali się ogromną dyscypliną i merytorycznym przygotowaniem, godnie reprezentując naszą społeczność szkolną na forum gminy.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:                                               

w kat. klas I-IV Florian Zając – IV miejsce,     

 w kat. klas V-VIII Maja Leszko- II miejsce, Oliwier Samociuk- IV miejsce                                                                        

Pozostali uczestnicy reprezentujący naszą szkołę to: Franciszek Bącik, Jakub Kożuch, Rafał Zarzycki. Brawo dla naszych młodych „strażaków”! Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Ilona Sikorska- Korgol