Dnia 18 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim.

Tematem wiodącym była edukacja konsumencka i promocja zdrowego odżywiania. Omówione zostały elementy zamieszczane na etykietach produktów spożywczych, które należy wnikliwie czytać i analizować, ponieważ  jest to niezwykle istotne dla dokonywania świadomych wyborów w kontekście naszego zdrowia i codziennej diety.

Poruszono też kwestie uzależnienia i wpływu szkodliwych substancji na młodego człowieka. Uczniowie mieli również możliwość przymierzenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które symulują skutki używania substancji odurzających lub spożycia alkoholu. Zakładając je, młodzież miała okazję przekonać się, jak zmienia się obraz świata postrzegany przez osoby, które są pod wpływem tych środków. Problemem było przejście kilku kroków po linii prostej lub przywitanie się z kolegą. W czasie spotkania prowadzące zwracały też uwagę na ważną umiejętność, jaką jest asertywność.

Dziękujemy paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim za ważną lekcję.

Monika Jędrzejkiewicz