Dnia 10 marca 2023r. o godz. 10:00 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Mieliśmy okazję gościć st. asp. Elżbietę Samulnik, asp. sztab. Piotra Purgała oraz mł. asp. Piotra Woszczaka. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na tę wizytę, a niektóre nawet przebrały się w strój policjanta.

Podczas spotkania mł. asp. Piotr Woszczak przekazał dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, uczulił na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcych, dorosłych osób oraz przekazał wiele cennych informacji dotyczących własnego bezpieczeństwa i innych. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja munduru oraz wyposażenia policyjnego. Dzieci miały możliwość przymierzenia niektórych elementów umundurowania. Przez cały czas z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości.

Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Następnie, w ramach wdzięczności, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły funkcjonariuszom pamiątkowe podziękowania oraz rysunki, które same przygotowały. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz przybliżenie tak ciekawego zawodu policjanta. Ten dzień na długo  pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników.

Linki