27 października w naszym przedszkolu odbył się premierowy pokaz ekranizacji dwóch bajek na podstawie książki „Bajki Słowiańskie” autorstwa Bolesława Londyńskiego.

Dzięki wspaniałej inicjatywie Fundacji „My Słowianie” działającej w naszej gminie, zostały wykonane krótkometrażowe filmy „Wilk i Człowiek” oraz „Lis i Gęsi”. Dzieci biorące udział w pokazie mogły nie tylko obejrzeć bajki i odkryć mądry przekaz historii, ale poznać też niektórych aktorów biorących udział w projekcie, zadać im pytania i posłuchać o pracy na planie filmowym. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a także upominkami od Gminy Borki. Należy wspomnieć, że wcielającymi się w role były między innymi dzieci z naszej szkoły.

Gratulujemy talentu i zaangażowania naszym uczniom Aleksandrze Chamioło, Weronice Chamioło,  Oliwierowi Warpasowi  Wiktorowi Warpasowi oraz Jowicie Filip, Kamili Gaweł, Błażejowi  Niewęgłowskiemu i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://fundacjamyslowianie.pl a także kanału FMS TV na platformie YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC8O45qvLmuUg7hM-KEKjM-Q/videos) , gdzie można obejrzeć wspomniane bajki.

Agnieszka Zarzycka-Czyż

Linki