29 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony został w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki,  a jego celem jest promowanie głośnego czytania. Jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Ważne, aby jak najwcześniej rozpoczęli przygodę z książką, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Patronką tego dnia jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która stworzyła wiele książek z myślą o dzieciach właśnie.

W naszej szkole uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki udały się do młodszych koleżanek i kolegów z  grup „Sówki” oraz „Żabki”. Dziewczęta czytały książki, rozmawiały o ulubionych bohaterach, których potem dzieci mogły narysować. Także uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w tej akcji czytelniczej. Odwiedzili bibliotekę, gdzie wysłuchali baśni „Brzydkie kaczątko” oraz otrzymali „Dzienniczki czytelnicze drugoklasisty”.

To kolejna akcja promująca czytelnictwo w naszej szkole i z pewnością nie ostatnia. Zapraszamy do udziału w następnych oraz do samodzielnego czytania w domu.

Monika Jędrzejkiewicz