Święta Bożego  Narodzenia  to najcudowniejsze dni roku. Wszyscy na nie czekamy. Na wieczerzę przy choince, biały opłatek i życzenia, na pasterkę. Oczy nasze przyciąga żłóbek, a w nim Dzieciątko owinięte w pieluszki i złożone na sianie. Przy Nim  w serdecznej trosce pochylają się  Matka Boska i święty Józef.

W dniu  22 grudnia 2022 roku zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej ZPO w Woli Osowińskiej. Przedstawiciele uczniów powitali  przybyłych na szkolną wigilię: nauczycieli, rodziców, pracowników  i uczniów szkoły. Następnie zaprezentowane zostały jasełka pt: ,, Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” . Inscenizację przygotowali uczniowie z klas III i IV pod kierunkiem pani Danuty Kucio i pani Elżbiety Kozieł. Mali aktorzy wczuli się w rolę Maryi, świętego Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli , mędrca i diabełka Przepiękny śpiew kolęd i pastorałek oraz występ uczniów spotkał się  z dużą aprobatą widzów i wprowadził w świąteczny nastrój. Pani wicedyrektor Dorota Latkowska podziękowała  za jasełka  i złożyła  wszystkim życzenia świąteczne.

Po skończonej części artystycznej społeczność szkolna udała się na wigilie. Uczniowie z klas I-III spotkali się ze swoimi wychowawczyniami,  aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia oraz poczęstować się potrawami wigilijnymi.  Klasy IV-VIII zeszły na stołówkę. Po wspólnej   modlitwie oraz odczytaniu fragmentu Pisma Świętego mówiącego o Bożym Narodzeniu, gospodarze klas otrzymali opłatek. Następnie wszyscy przełamali się nim i złożyli sobie życzenia.  Po oficjalnej części uczniowie i nauczyciele zasiedli do stołów nakrytym białym obrusem i zastawionych przyniesionymi przez nich potrawami.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc  w przygotowaniu  jasełek, a wszystkim  za wspólne kolędowanie i miło spędzony czas  w ciepłej  świątecznej atmosferze. Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

W ten magiczny, świąteczny czas

Niech będzie radosny każdy z Was…

Kolorowej choinki, kolęd śpiewania,

Miodowego makowca, przy wigilijnym stole biesiadowania.

Bogatego Mikołaja, złotej gwiazdki z nieba,

Śnieżnego opłatka, a w Nowym Roku wszystkiego czego nam trzeba!”

Elżbieta Kozieł

Linki