Ponad 200 dzieci z okolicznych przedszkoli zgromadziło się 16-go lutego w naszej placówce, by wspólnie uczestniczyć w IV Gminnym Festiwalu Przedszkolaka „Borkowiaczek”. Już dawno nie widzieliśmy tylu pięknych strojów, barwnych chust, kolorowych dodatków i nieschodzących z twarzy uśmiechów, a przede wszystkim wspaniałych występów.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Wójt Gminy Borki, Pan Radosław Sałata, Zastępca Wójta Gminy Borki, Pani Ewa Mateusiak, Wicedyrektor Zespołu  Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, Pani Dorota Latkowska oraz p.o. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Pan Michał Nowacki, który wcielił się w rolę prowadzącego ten niesamowity festiwal. Poszczególne grupy zaprezentowały publice swoje niezwykłe umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, za co zostali nagrodzeni owacjami i oklaskami, a także imiennymi dyplomami. Publika żywo reagowała też na znane piosenki i włączała się do śpiewów i tańca.

Po wszystkich występach przyszła też nagroda-poczęstunek! Z racji tego, że festiwal odbywał się w Tłusty Czwartek, nie mogło zabraknąć przepysznych pączków. Dzieci miały moc wrażeń i już szykują się do występu w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie do naszej placówki, wszystkim wychowawcom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów i zapraszamy ponownie.

Agnieszka Zarzycka-Czyż

Linki