Dnia 6 czerwca uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Już o godz. 7:30 wyruszyliśmy autokarem z parkingu szkolnego do Poleskiego Parku Narodowego, gdzie aktywnie odpoczywaliśmy na świeżym powietrzu, z dala od szkolnych ławek. 

Pierwszym punktem naszego programu była projekcja filmu edukacyjnego o Poleskim PN w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie. Zapoznaliśmy się z walorami przyrodniczymi Parku. Później zwiedzaliśmy Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, wszystkim oczywiście spodobała się możliwość zobaczenia małych żółwików. Na zakończenie młodzież udała się do sklepiku po zakup pamiątek z tego miejsca.

Następnie pani przewodnik zabrała nas na ścieżkę przyrodniczą – Czahary, gdzie nie tylko mogliśmy usłyszeć, ale i zobaczyć piękno i wartości przyrody Polesia. Nasz pobyt na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Mogliśmy zjeść kiełbaski, miło spędzić czas i odpocząć po naszych wędrówkach.

Barbara Zdunek

Linki