W czwartek 21 maja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się wyjątkowy i pełen humoru „Dzień bez plecaka”. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I-VIII, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru. Tego dnia tradycyjne plecaki zostały zastąpione najróżniejszymi przedmiotami. Uczniowie przynosili swoje książki i przybory szkolne m.in. w walizkach, kufrach, reklamówkach, workach na ziemniaki, zabawkowych taczkach, koszach, pudełkach, a nawet w szufladzie, pufie czy małej szafce. Pomysłów zdecydowanie nie brakowało, a szkolne korytarze już od rana wypełniły się śmiechem i dobrą zabawą. Dzień bez plecaka to nie tylko okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze, ale również akcja mająca głębsze znaczenie. Idea tego dnia wywodzi się z inicjatyw organizowanych w różnych szkołach na świecie i ma zwracać uwagę na sytuację dzieci w uboższych krajach, które często nie mają możliwości korzystania z plecaków i noszą swoje książki w reklamówkach, koszach lub po prostu w rękach. Akcja ma uwrażliwiać uczniów na potrzeby innych oraz uczyć wdzięczności za rzeczy, które na co dzień wydają się oczywiste.
To był dzień pełen kreatywności, śmiechu i dobrej energii. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz fantastyczne pomysły!