Niedziela, 28 stycznia 2024 roku, była dniem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego cel brzmiał: „Płuca po pandemii”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

Wśród wolontariuszy, którzy tego dnia kwestowali na ulicach różnych miejscowości, znaleźli się też uczniowie naszej szkoły: z klasy VII – Emilia Chudowolska, Natalia Kożuch i Mateusz Skowron, z klasy VI – Oskar Barszczak, Marcin Latkowski, Izabela Obroślak i Alicja Zając. Zbierali pieniądze w Woli Osowińskiej, Ulanie, Radzyniu Podlaskim pod czujnym okiem rodziców.

Podobnie jak w tamtym roku nie liczyliśmy zebranych pieniędzy. Nienaruszone puszki zostały zawiezione w niedzielę do sztabu, który znajdował się w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Cieszę się, że jak co roku można było liczyć na uczniów naszej szkoły, a przede wszystkim na pomoc i wsparcie rodziców. Dziękuję uczniom, rodzicom i wszystkim życzliwym, którzy popierają tę wspaniałą akcję. Liczę, że w następnym roku również nie zabraknie chętnych do kwestowania.

Małgorzata Caban – opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy